baner
You are here:   Home
large small default
Pietraszkiewicz: rekomendacja KNF uderzy w najuboższych PDF Drukuj Email

Rekomendacja T, którą wydała Komisja Nadzoru Finansowego, jest zbyt restrykcyjna, bo nie pozwoli na zaciąganie kredytów przez najuboższych - powiedział w środę dziennikarzom prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

Więcej…
 
Polskie marki bankowe gonią świat PDF Drukuj Email

Sławą najcenniejszej polskiej marki cieszy się PKO BP. Prestiżowy magazyn "The Banker" wycenia logo tego banku na ponad miliard dolarów, informuje "Rzeczpospolita".

Więcej…
 
Finansowe kłopoty sąsiadów mogą Ci odebrać szansę na kredyt PDF Drukuj Email

Znajomy z sąsiedztwa chce pożyczyć pieniądze? Zanim się zgodzisz, zastanów się dwa razy, bo gotówki możesz więcej nie zobaczyć. Największe prawdopodobieństwo nie odzyskania długu istnieje w województwie zachodniopomorskim. Niewiele lepiej jest w lubuskim i kujawsko-pomorskim. Na drugim biegunie są mieszkańcy podkarpackiego i świętokrzyskiego, gdzie mimo równie wysokiego bezrobocia z rzetelnością jest dużo lepiej.

Więcej…
 
Europa wciąż zadłuża się na nieruchomości PDF Drukuj Email

Tylko w jednym kraju unijnym – Belgii – stosunek kredytów hipotecznych do PKB zmniejszył się w 2009 roku. W pozostałych krajach rynek rozwijał się i to szybciej niż do tej pory.

Więcej…
 
PKO BP spodziewa się stabilizacji kredytów niespłacanych na poziomie ok. 7 proc. PDF Drukuj Email

PKO BP spodziewa się, że do połowy tego roku udział kredytów niespłacanych w portfelu będzie stabilny, na poziomie około 7 proc. Na koniec 2009 roku bank utrzymał wskaźnik kredytów do depozytów na poziomie 95 proc. - powiedział w piątek Zbigniew Jagiełło, p.o. prezesa PKO BP.

Więcej…
 
Już cztery banki pożyczą więcej niż warte jest mieszkanie PDF Drukuj Email

Kredyty hipoteczne o wartości przekraczającej cenę nieruchomości zaczynają wracać do gry. Po Allianzie, na finansowanie w całości mieszkania i kosztów okołokredytowych zdecydowały się również mBank i MultiBank (oba należą do BRE Banku). Ponad wartość nieruchomości, czyli na koszty związane z kredytem, a nawet na remont czy wykończenie mieszkania od dewelopera, jest już gotowy dodatkowo pożyczyć Euro Bank – wynika z informacji niezależnej firmy doradztwa finansowego Gold Finance.

Więcej…
 
Wyższe zyski banków PDF Drukuj Email

Wynik netto banków za ostatnie trzy miesiące 2009 r. będzie lepszy niż rok wcześniej, ale gorszy niż w trzecim kwartale - informuje gazeta "Parkiet".

Więcej…
 
Polskie mity o mądrym oszczędzaniu PDF Drukuj Email

Ulubioną formą inwestowania Polaków są lokaty i nieruchomości - wynika z badań Grupy IQS, zrealizowanych na zlecenie "Pulsu Biznesu". Uważane za najbardziej zyskowne, wcale takimi nie są. 

Więcej…
 
IRG SGH: barometr koniunktury w styczniu wyniósł -16 pkt PDF Drukuj Email

Barometr koniunktury w polskiej gospodarce w styczniu wyniósł -16 pkt, w ujęciu rok do roku wzrósł o 13,8 pkt, zaś w ciągu kwartału obniżył się o 0,5 pkt - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.

Więcej…
 
Prezes BPH o zapowiedzi regulacji rynku finansowego PDF Drukuj Email

Prezes banku BPH Józef Wancer uważa, że kryzys ukazał konieczność zmiany regulacji dotyczących sektora bankowego.

Więcej…
 
Możliwe zmiany właścicielskie w Banku Pocztowym PDF Drukuj Email

PKO BP już wkrótce może przestać być akcjonariuszem Banku Pocztowego - dowiedział się "Parkiet".

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL