baner
You are here:   Home Banki W programie "Rodzina na swoim" udzielono ok. 50 tys. kredytów
large small default
W programie "Rodzina na swoim" udzielono ok. 50 tys. kredytów PDF Drukuj Email

Od początku trwania programu "Rodzina na swoim" udzielono blisko 50 tys. kredytów na kwotę ponad 8,1 mld zł - poinformował rzecznik Banku Gospodarstwa Krajowego Piotr Stalęga.

Rzecznik podał, że przez pierwsze trzy miesiące 2010 r. z programu "Rodzina na swoim" skorzystało łącznie ponad 8 tys. osób, zaciągając kredyty na łączną kwotę ponad 582 mln zł.

W styczniu 2010 r. z programu skorzystało 2,3 tys. osób, zaciągając kredyty na kwotę 421 mln zł, w lutym kredytów było 2,5 tys., a ich łączna kwota wyniosła 437 mln zł. W marcu z programu skorzystało 3,3 tys. osób, zaciągając kredyty na kwotę 582 mln zł.

W opinii przedstawicieli banków, od kwietnia preferencyjny kredyt będzie mogło zaciągnąć więcej osób niż do tej pory, ponieważ zwiększyły się limity określające maksymalną cenę metra kwadratowego kredytowanej nieruchomości w większości województw. Przykładowo w Warszawie w pierwszym kwartale br. było to 7 tys. 699 zł 58 gr za metr kwadratowy, a w drugim kwartale limit zwiększył się do 8 tys. 13 zł i 88 gr.

Program "Rodzina na swoim" zaczął funkcjonować na mocy ustawy z września 2006 r. o finansowym wspieraniu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. BGK przekazuje dopłaty ze środków budżetowych do oprocentowania kredytów mieszkaniowych.

 

Źródło: onet.pl